Problemy nowoczesności

Zbiór środków nowoczesnego przekazu rozrósł się do sporych rozmiarów: e-mail, czat, tablica ogłoszeń, wideokonferencja oraz stacjonarne, komórkowe i internetowe połączenie telefoniczne. Rozwój różnorodnych form cyfrowych, a co za tym idzie aplikacji do zintegrowanej komunikacji wielokanałowej powoduje, że dzisiaj biura w coraz większym stopniu zaczynają znajdować się w domach, samochodach i kawiarniach i prowadzone są za pomocą tabletu lub laptopa.

Nowe formy obecności w rozbudowanych formach komunikatorów biznesowych budzą przestrach maluczkich wyposażonych często w sprzęt z ubiegłych dekad. Lęk przed kredytem bądź leasingiem lub brak takiej zdolności skutecznie zamyka furtkę do nowoczesności. Dochodzą do tego obawy o możliwość nadążenia za tak szybko postępującym procesem innowacyjnym. Czy mamy szansę w konkurencji z firmami zatrudniającymi sztaby informatyków, prawników wraz z szerokimi możliwościami inwestycyjnymi i dostępem do nowoczesnych technologii. Jak znaleźć partnera strategicznego czy chociażby doradcę który powie jak się w tym wszystkim poruszać.

Nie ma prostej diagnozy jak tego dokonać. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem początkowym jest zatrudnienie się u „możnego” w celu nabrania potrzebnych doświadczeń zawodowych. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest znalezienie zatrudnienia w jednym z krajów rozwiniętych UE. Zdobyte doświadczenia gwarantują trzy w jednym tj. poznanie procesów zarządzania nowoczesną firmą, szlifowanie języka oraz znacznie wyższe zarobki stwarzające możliwość odłożenia kapitału.

MS

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Problemy nowoczesności została wyłączona